טלפון

054-593-3484

אימייל

ravidru@gmail.com

 

הריון היא תקופה מורכבת ומאתגרת. תקופה של 9 חודשים בהם מתקיים מעגל חיים שלם: נביטה, השתרשות, צמיחה וגדילה, ולבסוף – פרידה ויציאה למעגל חיים נוסף, מחוץ לרחם.

9 חודשים גדושים בהשתנויות והתרחשויות יומיומיות, פיסיות, מנטליות, רגשיות וחברתיות.  זמן ההיריון, ככל שהוא מתקדם, הוא זמן של התכנסות פנימית וחיבור לעולם שלך ולחיים הגדלים בתוכך.

לעיתים ההריון עובר בקלות, אך לעיתים הוא מאופיין בכל אותן תופעות וסימנים שיוצרים את הקשיים: שינויים במצבי הרוח, אכילה מרובה ולעיתים מופרזת, עליה במשקל, בעקבותיה עליה במתח הפיסי וכאבים שזוחלים למקומות שונים בגוף, כבדות ועייפות.

המאמר הזה בא לפוגג מספר מיתוסים וחששות בנוגע לעיסוי בזמן ההיריון. כמטפלת רב תחומית גישתי היא כי יש צורך בשילוב בין תזונה, תנועה ומגע. מידע נוסף אודות תזונה בהריון ויוגה בזמן הריון תוכלי למצוא בקישורים שהבאתי.

אז מהו העיסוי בעצם?

עיסוי כמו כל עיסוי יכול להתבצע בטכניקות שונות ומגוונות בהתאם לצרכיה של האישה. חשוב לזכור שבתוך ההיריון הזה יש אישה, שחשה ומרגישה ואיתה מומלץ לתאם את אופי העיסוי. תהינה נשים שירצו מגע רך ונעים וכאלה שיעדיפו להרגיש, ואז המגע יהיה עמוק יותר ומשמעותי.

חשוב ביותר שהמטפלת תדע באילו נקודות מותר ובאילו אסור לגעת, ובאילו אף מומלץ לטפל זמן רב יותר.

האם העיסוי בטוח?

לעיסוי בזמן ההיריון יתרונות רבים ומיטיבים. הביטחון או היעדר הביטחון והתעוררות הפחדים והספקות נובעים מחוסר ידע מספק. רצוי לגשת למטפל/ת מוסמך/ת ובעל/ת נסיון. לעיסוי בזמן ההיריון יתרונות מיטיבים גם על האם, גם על העובר והתפתחותו וגם על סיום ההריון  – הלידה.

ומה היתרונות בעיסוי?

ראשית כמו בכל עיסוי קיימת הפגת המתחים הפיסיים והנפשיים. בזמן הזה יותר מזמנים אחרים, הגוף כואב ורגיש. העיסוי מקל על כאבי גב תחתון, גב עליון וצוואר, מקל בעומס על הרגליים, ומצמצם את תופעת הבצקות. בהריון עולה נפח הדם, ובדרך כלל נוצרות  בצקות ברגליים כתוצאה מהצטברות נוזלי הגוף. העיסוי משחרר הצטברויות נוזלים, ומפנה אותם באמצעות דרכי הלימפה.

מערכת העצבים מקבלת דרך המגע בעור את הרגיעה שלה ובכך משפיעה על הגוף כולו ברגיעה. שמשפיעה על מערך ייצור ההורמונים בגוף לטובה.

השרירים המכווצים נעשים רפויים וללא כאבים, ותנועתיות יתר מתאפשרת. בעקבות השינויים במשקל, נוצרים שינויים ביציבה ובתמיכה שמתקבלת מכפות הרגליים אל יתר חלקי הגוף. העיסוי מאזן ומארגן מחדש את אותם שינויים מבניים. וכמובן שזרימת דם מוגברת לכל האזורים בגוף, גם לשרירים המכווצים, גם לאזור הגב התחתון והבטן, גם אל הראש, וגם אל כפות הרגליים והבצקות בקרסוליים.

איך מתבצע העיסוי?

בדרך-כלל האשה שוכבת על הצד ורוב העיסוי יתבצע בתנוחה צידית. בין לבין שוכבת האשה על הגב, ומקבלת טיפול בצוואר ובכתפיים, וכן בכפות הרגליים. אני משלבת טיפולי רפלקסולוגיה ויודעת שהטיפול תורם רבות ואינו מזיק. אני משתמשת בשמנים טבעיים, בתמציות ארומטיות וכן בקרם מחומרים טבעיים בלבד.

על-פי-רוב העיסוי יהיה נעים ועוטף, המגע אינו מכאיב, אלא משדר הכלה ותמיכה. השימוש בטכניקות שונות, מאפשר מענה לצרכיה המיוחדים של האשה ההרה. תוך כדי העיסוי נעשה שימוש גם בנשימות עמוקות, ובתנועה שתתבקש מהמצב: לעיתים תנודות, ולעיתים תנועה מסוימת שתבצע אותה האשה, תוך כדי שאני לוחצת על נקודה מסוימת.

חשוב לי לציין שוב, שאני מאמינה גדולה בשילוב בין תנועה, תזונה ומגע. העיסוי הוא רק חלק מתוך מערך הבריאות האופטימלי, וכאשר משתתפים שני החלקים הנוספים, הרי שיש פה לקיחת אחריות על הבריאות הכללית, שכשלעצמו מגביר ומחזק את מערכות הגוף לבריאות.

 

יצירת קשר

עיסוי נשים בהריון

עיסוי נשים בהריון, מותאם לך בדיוק.
בכל שלב בהריון, אפשר להגיע ולקבל מגע מרפא.

 

העיסוי מרגיע, מחבר אותך בחזרה למקום שקט. הוא גורם להרפיית שרירים, לשיפור זרימת הדם, לאיזון המערכת ההורמונאלית שמאוד פעילה בהריון.
הטיפול עוזר להפחתת בצקות, לכאבי גב התחתון  ולכאבי אגן, ולכאבים המוקרנים לרגליים.
העיסוי משולב ברפלקסולוגיה, ומותאם במדויק להריון
הטיפול טוב לזירוז לידה טבעי, אם את נמצאת בשבועות מתקדמים,
וחוששת מזירוז רפואי.
הטיפול יכול לעזור בהיפוך עובר, בשילוב, מוקסה, דמיון מודרך ותרגילים ספציפיים הלקוחים מה"ספינינג בייביז"

לקראת סיום ההריון, אני משלבת לחיצות להשראת לידה טבעית

 

"אל רביד הגעתי בסוף ההריון לטיפולי רפלקסולוגיה ועיסוי.
רביד הייתה מקסימה וקשובה במהלך הטיפולים.
בטיפולי הרפלקסולוגיה רביד הסבירה בצורה מעמיקה על הנקודות עליהן לוחצת ועל היעילות והשימוש.
דבר נפלא שעשתה הוא לסמן עליי את הנקודות ולצלמן, כך שבבית בן זוגי יוכל לטפל בי.
בנוסף בן זוגי הצטרף לטיפול בהמלצת רביד, ובו היא הדגימה והסבירה בצורה בהירה, איך, מדוע ומתי.
הטיפול וההדרכה של רביד סייעו לי ולבן זוגי להגיע ללידה עם בטחון, כוחות וידע.
רביד היא מטפלת ומורה מצוינת ואני ממליצה עליה בחום."

– עינת חג'בקו

"אני בחודש השמיני להריוני, לפני כחודש כשהגעתי לשיעור יוגה לנשים בהריון עם רביד, אחרי יום אינטנסיבי של למידה למבחן, התלוננתי בפני רביד על כאבי גב איומים.

רביד הציעה לי עיסוי, בהתחלה נורא חששתי, עד אותו שלב הייתי בטוחה שזה ממש לא מומלץ ואולי אני מסכנת את העובר שלי…

רביד הסבירה לי כיצד מתבצע העיסוי ושאין בכך כל סכנה. אני מודה שהסכמתי בעיקר בגלל ההיכרות הקצרה שלי עם רביד כמדריכה ליוגה לנשים בהריון בה הספקתי להבין עד כמה היא מבינה בהריון ולידה ובגוף האישה בעיקר ומה שעובר עליו בזמן ההיריון. הידע שלה הקנה לי את הביטחון להסכים ולהתנסות.

יש לי משפט אחד עבורכן כדי לתאר את התחושה בזמן העיסוי ולאחריו: את העיסוי עושים כשאת שוכבת על הצד ולמעשה מטפלים בצד אחד, מסיימים ועוברים לצד השני. במעבר בין הצדדים כששכבתי על הגב הרגשתי איך הגוף שלי פשוט מחולק לשניים – שחור ולבן. הבנתי אז עד כמה גופי כואב.

אנחנו עוברות הרבה במהלך ההיריון, הגוף עובר שינויים קשים, המשא לא קל בכל המובנים ואנחנו צריכות להקשיב לגוף שלנו ולסייע לו לעבור את התהליך הזה. הסכמתי ועשיתי את זה בזכות הידע של רביד כפי שכבר אמרתי… אגב, במהלך העיסוי רביד הצביעה לי על נקודות מסוימות שבאמת אסור לגעת בהן בזמן ההיריון, למקרה שבן זוגי מואיל בטובו לעשות לי עיסוי (מה שלא באמת קורה…)."

– ויקי

פה אפשר לקרוא עוד, כמו כמו אחד מהפוסטים האלו: