טלפון

054-593-3484

אימייל

ravidru@gmail.com

רביד אושמי

שמי רביד רוח-אושמי, סיימתי את המגמה לנטורופתיה במכללה לרפואה משלימה בשנת 1996.

השתלמתי בארומתרפיה וברפלקסולוגיה, אני מלמדת יוגה בהמשך לשמונה עשרה שנות לימוד ואימון ומשלבת יוגה בטיפולי גוף הכוללים: רפלקסולוגיה, ועיסוי אינטגרטיבי.

הטיפול ברוח הדברים, המרכז ליוגה ורפואה טבעית, נעשה דרך הלב אל הגוף. עקרונות העבודה ברוח הדברים מתייחסים לאדם כישות שלמה אחת בה מתקיימת אינטראקציה דינאמית מתמדת בין גוף לנפש. אני מטפלת ומנחה בשיטות טיפול משולבות ומשלימות בתפיסה הוליסטית. שיטות הטיפול המגוונות מאפשרות שילוב בטכניקות וגישות שונות על-פי מפתחות אישיים שביכולתי לפתח, כדי ליצור דו-שיח עם המטופל ברמה הפיזית, הרגשית וברמת התודעה.

הודות לידע שרכשתי, אימצתי את התפיסה הטיפולית שעל-פיה ניתן למנוע התפתחות מחלה הקשורה בהפרת האיזון הקיים בין הגוף לנפש, לכן השאיפה הראשונה שלי בתהליכי ריפוי והדרכה היא להגיע לנקודת שיווי המשקל הנכון למטופל ולמודרך.

לכל אחד מאתנו יש סיפור אישי שאנחנו מכירים במודע או בתת-מודע, המהווה אוטוביוגרפיה נפשית ופיזית. למשל, תנוחות של ביישנות, דיכאון, שחצנות, או איפוק שאימצנו בילדותנו נשארות נעולות בגוף כתבניות.

תבניות אלה מתקבעות במערכות החישה והתנועה שלנו במעגל הסגור הפתולוגי של הגופנפש, ותורמות להנצחת התהליכים הנפשיים שלנו.

אי אפשר להפריד את הנפשי מהגופני, את העבר מההווה או את המציאות מהדמיון. לתהליך השינוי יש משמעות הנוגעת ברבדים נפשיים ופיזיים.

ההיכרות עם הגוף והחיבור לרגשות מאפשרים העצמה ונינוחות הן בטיפול פרטני והן בהדרכה קבוצתית.