טלפון

054-593-3484

אימייל

ravidru@gmail.com

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה הינה צורת טיפול עתיקת יומין שהיתה נפוצה בכל העולם. היא נראתה לראשונה בסין. קיימות עדויות למציאות רפלקסולוגיה במצרים העתיקה וכן בהודו.

בשנת 1912 בארצות-הברית חודשה שיטת הטיפול על-ידי ד"ר פיצ'רלד שקרא לשיטת הטיפול: טיפול על-פי האזורים: zone therapy .

ד"ר פיצ'רלד טוען כי בגוף עשרה מרידיאנים; ערוצי אנרגיה, הרצים לכל אורכו ועוברים גם דרך כפות הרגליים. ברפלקסולוגיה הקווים לאורך הגוף הינם ישרים. מוקדי גירוי אלה – נקודות הלחיצה –  ניתנים להפעלה בהצלחה בלתי מבוטלת. משך הטיפול ומועדו שונה בהתאם לסוג המחלה ולגילו של המטופל.

במילה רפלקסולוגיה טמונה המילה רפלקס  – reflex וגם השתקפות  – reflection. אני בוחרת לשלב בין שתי האפשרויות, כלומר: על-ידי לחיצה, מופעלת נקודת רפלקס המשפיעה על אזור מרוחק בגוף, אזור המשתקף בכף הרגל.

רפלקסולוגיה לגוף, זה כמו שלט רחוק לטלוויזיה; לוחצים על כפתור ובמקום רחוק יש התרחשות. באמצעות הלחיצה משנים תדר.

הרפלקסולוגיה היא שיטת עיסוי שמסייעת לגוף לטפל בעצמו.

כחלק מרפואה הוליסטית הרואה את האדם כמכלול גופנפש, קיים עקרון מנחה, כי בגוף זורמת  אנרגית חיים. ברפואה הסינית היא נקראת צ'י, ביוגה היא נקראת פראנה ובעברית אנרגיית חיים או חיוניות. יש לה את האינטליגנציה לרפא את הגוף. מה שנדרש מאיתנו הוא לא להפריע, להסיר את המכשולים. לפנות את החסימות שמפריעות לאותה אנרגיה לזרום.

אנרגיה יכולה לבוא לידי ביטוי בחום, תנועה או רגש.

רפלקסולוגיה מטפלת ברמת תהליכי החיים, העברת אנרגיה עם יכולת של הגוף לטפל בעצמו ולאפשר לו תהליכי ניקוי: מערכת הנשימה, מערכת העיכול, מערכת השתן  והלימפה.

באמצעות העיסוי בכפות הרגליים מתחילה תנועה כלפי מעלה, וכתוצאה מתנועה זו, התנועה כלפי מטה תהייה קלה יותר (הבעיה בזרימת הדם ברגליים היא מלמטה למעלה, לדוגמא, דליות). על-ידי הנעת כפות הרגליים מתחילה תנועה בכל הגוף.

בכפות הרגליים כמו גם בגוף כולו, קיימים ערוצי אנרגיה, מרדיאנים. כל איבר קשור על-ידי מערכת העצבים לנקודה בכף הרגל. על-ידי עיסוי עמוק של כף הרגל מתפוררים המשקעים שנוצרו בה, תוך כדי המרצת הגוף כולו בשיא היעילות.

רפלקס הוא תגובה לא רצונית לגירוי. זוהי פעולת תגובה של איבר, שריר או בלוטה המושגת על-ידי זרם האנרגיה המונע מלכתחילה על-ידי גירוי.

 הרפלקסולוגיה גורמת ל:

  • איזון מערכת העצבים האוטונומית

  • ירידה ברמת המתח

  • שיפור תהליכי חיים

  • שמירת איזון וחילוף החומרים, הומיאוסטזיס

  • ויסות תפקוד האברים והבלוטות

  • איזון קיצוניות

השארת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *