טלפון

054-593-3484

אימייל

ravidru@gmail.com

ריפוי

על מנת להבין את המושג ריפוי, ומשבר, כדאי להקדים ולתאר מעט מהי ה"מחלה" ממנה אנחנו מחלימים ולמה כמשבר.

מחלה היא  מצב של חוסר איזון מתמשך במערכות הגוף והנפש. לחוסר האיזון, מנעד גדול של מצבים ותסמינים. לעיתים האדם יחוש שינוי במצבו אך יתרגל אליו וכך לא יגדיר שוב את מצבו כשונה או חריג. למשל, כאב מסוים במפרק, שהוא לומד לחיות איתו. הכאב הופך להיות דייר משנה בגופו של האדם ובתודעתו עד שנהפך חלק ממנו.

לעיתים יתווסף לכאב סימן נוסף, כמו עייפות קלה. או כאב ראש, או מיחושים בקיבה.

כל אלה יחד או בנפרד, מסמנים שמשהו לא תקין מתחיל להתרחש. לאורך זמן, הצטרפות הגורמים, יהפכו ל"מחלה כרונית". לעומתה – מצב אקוטי, יהיה זה אשר באמצעותו ינקה הגוף במהירות את הרעלנים והפסולת שמפריעים לו בהתנהלות השוטפת.

ברפואה ההוליסטית, אשר בה רואים את האדם כמכלול, הריפוי מתחיל מבפנים. כלומר: סימני-הריפוי יכולים להיות אותם הסימנים שמהם ירצה האדם להיפטר. לדוגמא: מי שהתלונן על אלרגיות המתבטאות בנזלת, עיניים דומעות ופריחה על העור, עלול לסבול מאותן התופעות ובאופן חזק יותר כאשר יעבור את תהליך הריפוי – ההחלמה. לכן המשבר. זה כמו ללכת כמה צעדים אחורה על-מנת להתקדם קדימה.

משבר תפקידו לקחת אותנו לתחתית, כדי שמשם נאסוף את כל כוחות הנפש ונתרומם למדרגה הבאה, גבוהה יותר מהמקום בו היינו. משבר ריפוי הוא סוג של מחסום בדרך לריפוי. הוא יכול להופיע בעקבות שינוי צורת חשיבה, שינוי ברגש ושינוי באורח החיים הכולל גם תזונה. הרבה אנשים שחוו תהליך ניקוי רעלים מהגוף על- מנת להרגיש טוב יותר עם עצמם, מצאו את עצמם "חולים", כאילו דווקא להכעיס. זה ביטוי קלאסי של משבר ריפוי. הגוף נעשה חולה על-מנת להיות בריא. כאשר אדם עובר תהליך ניקוי רעלים מהגוף, על-ידי שינוי תזונתי, שימוש בצמחי מרפא, או בשיטות אחרות – חשוב שידע כי יכולות להופיע מספר תופעות:

כאב ראש – בדרך נובע מהפסקת שתיית קפה, תה, קולה ודומיהם, אך גם עקב מחסור בשתיית מים, שינוי תזונתי קיצוני, וגם היווצרות עצירות
עייפות – מאחר והרעלנים משתחררים לדם, ניתן לחוות עייפות בימים הראשונים ואף בשבועות הראשונים. תלוי בכמות הרעלנים בגוף.ירידה בלחץ הדם עלולה להתרחש, ואיתה תחושת קור. טמפרטורת הגוף יכולה לרדת, ולכן מומלץ להתלבש בהתאם
אנרגיה רבה – הצד השני של המטבע יהיה עודף באנרגיה, שיתכן ויופיע מיד עם התחלת השינוי. מאחר ואוכלים סוג מצומצם של מזון, הגוף לא מתעייף בפירוקו וכך נוצרת אנרגיה זמינה שמתבטאת בחיוניות רבה.
שינה – השינה יכולה להיות איכותית מאוד, עקב העייפות הרבה שחווים במהלך היום, ותתכן שינה מקוטעת, בה יש צורך להתרוקן, חלומות שמתישים את הרוח, וכדומה.
שתן מרובה וכהה, בעל ריח חריף – עקב ניקוי הרעלנים.
עצירות/שלשול – השינוי הקיצוני בתזונה יכול להשאיר את הגוף בהלם, ואז הוא נעצר, נוצרת עצירות, ותתכן התופעה ההפוכה, של התנקות הגוף במהירות מהרעלים.
התאבון יורד ובמיוחד בשלב הראשון. תהיה ירידה במשקל, יחד עם ירידת התיאבון פוחת באופן משמעותי הצורך בטעם המתוק. בכלל, הטעמים מקבלים משמעות חדשה. ההימנעות מהמלח גם היא משפרת את מידת הרגישות לטעמים
פריחה בגוף באזורים שונים
תופעות במערכת הנשימה: שיעול, עיטוש, שחרור ליחות, נזלת

יכולים להופיע סימנים נוספים, ותופעות, מהם סבל האדם גם לפני שהתחיל בתהליך הריפוי. כל אחד חווה את התהליך בצורה קצת שונה: התקף קצרת שיופיע שוב, כאבי מפרקים…..

בפן הרגשי יתכנו מצבים של כעס, תסכול או חרדה, מהשינוי שעובר הגוף ומהרעלים שמתנקים. הכעס הוא אחד הרגשות העקריים שמיוחסים לכבד ולרעילות שלו. וכשעוסקים בניקוי מהכבד, הכעס עלול להשתחרר גם הוא ולכן מומלץ לשים לב גם לפן הרגשי.
יתכנו חלומות שילוו את האדם בשנתו, כחלק משלים של התהליך שהוא עובר.

אם  עברת תהליך של ניקוי רעלים, אשמח לקבל תגובתך פה למטה, ואם יש לך מה להוסיף, אשמח ללמוד ולהתחדש.

השארת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *